fbpx

O nás

Proč zvolit nás

Kompletní právní servis

 • Právní služby Vám poskytneme ve všech oblastech (nejčastěji klientům pomáháme s tímto).
 • Spolupracujeme jak s dalšími advokáty, tak s odborníky z jiných ekonomických oborů (např. daňovými poradci). Váš problém tak vyřešíme komplexně a ušetříme Vám  čas a “běhání” po dalších schůzkách.

Lidskost a srozumitelnost

 • Nepotrpíme si na právnické odměřenosti a škrobenosti.
 • Víme, že to, co pro nás zní jako zajímavý právní problém, může být Vaším nejdůležitějším životním rozhodnutím. Proto pro Vás vše přetlumočíme do běžného jazyka a poskytneme Vám všechny informace nutné pro Vaše životní či obchodní rozhodnutí (soudit se/nesoudit se; podepsat/nepodepsat). Právnické obraty si necháváme pro soudy a protistranu.

Dostupnost

 • Jsme advokátní kancelář sídlící v Praze. Naše služby však poskytujeme po celé České republice.
 • Co je možné, to vyřešíme po telefonu nebo emailu. Nezatěžujeme Vás tak zbytečnými schůzkami. Pokud jste z Prahy, rádi přijedeme k Vám domů nebo do kanceláře. Nemusíte tak trávit čas cestou k nám.
 • Pracovní úkoly řešíme rychle a za rozumnou cenu (na odměně se domluvíme zde).

Důslednost a upřímnost

 • Najdeme pro Vás nejvýhodnější řešení. Rozhodně Vás nebudeme tlačit do něčeho, co se Vám nevyplatí (např. soudit se tam, kde to nemá smysl). Jsme totiž upřímní a poctiví.
 • Klademe na sebe vysoké požadavky a když už se do něčeho pustíme, dotáhneme to do konce. Byť je to někdy na náš úkor, jsme perfekcionisté, a nedomyšlené řešení (smlouvu, žalobu, taktiku a další) u nás neuvidíte.

Jsme rádi, že se na nás obracíte.

Jak postupujeme

Aniž byste nám cokoliv platili, domluvíme se online nebo po telefonu na tom, jak lze ve Vaší věci postupovat a jakou odměnu si představujeme. Teprve poté se v klidu rozhodnete, zda s námi budete spolupracovat.

I. Návrh spolupráce

Aniž byste nám cokoliv platili, domluvíme se online nebo po telefonu na tom, jak lze ve Vaší věci postupovat a jakou odměnu si představujeme. Teprve poté se v klidu rozhodnete, zda s námi budete spolupracovat.
Nabídneme Vám konkrétní řešení a poskytneme informace k tomu, abyste mohli zvolit to, které je pro Vás nejvýhodnější. Rozhodnutí je sice na Vás, ale nebojíme se Vám poradit i po obchodní či lidské stránce.

II. Nejrozumnější řešení

Nabídneme Vám konkrétní řešení a poskytneme informace k tomu, abyste mohli zvolit to, které je pro Vás nejvýhodnější. Rozhodnutí je sice na Vás, ale nebojíme se Vám poradit i po obchodní či lidské stránce.
Zvolené řešení zrealizujeme, aniž bychom Vás jakkoliv zatěžovali. Právní záležitosti a technikálie můžete nechat na nás. Potřeseme si rukou a budeme rádi, že jsme Vám mohli pomoci.

III. Finalizace

Zvolené řešení zrealizujeme, aniž bychom Vás jakkoliv zatěžovali. Právní záležitosti a technikálie můžete nechat na nás. Potřeseme si rukou a budeme rádi, že jsme Vám mohli pomoci.
DSC_0643 (2)

Marek Chadima

zakladatel, advokát

chadima@akchadima.cz

Marek Chadima je advokátem zapsaným u ČAK pod ev. č. 18909. Advokátní zkoušku složil s vyznamenáním. S vyznamenáním také absolvoval studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity (Mgr.). Dále v rámci stipendijního pobytu studoval právo na The John Marshall Law School v Chicagu, USA (JD program). V roce 2022 na Právnické fakultě Univerzity Karlovy obhájil disertační práci na téma “Veřejný disciplinární delikt státních zaměstnanců” a byl mu udělen titul Ph.D. Na stejné fakultě mu byl v roce 2023 udělen titul JUDr.

Před vstupem do advokacie působil jako asistent soudce Nejvyššího správního soudu, jako podnikový právník a jako koncipient. Tato rozmanitá profesní dráha umožňuje Markovi lépe porozumět potřebám jeho klientů. Podání soudům umí psát tak, aby soudce přesvědčil. Smlouvy tak, aby byly férové a srozumitelné. Firemní a podnikatelské vztahy umí nastavit od A do Z. Aby mohl plně uplatnit tyto nabyté zkušenosti, rozhodl se Marek po složení advokátní zkoušky nepůsobit v “advokátním korporátu”, ale zkusit to po svém. Proto založil vlastní advokátní kancelář.

Marek také pravidelně školí úředníky na téma správního řádu a zákona o obcích. Publikuje v oblasti správního práva.

Vybrané publikace

 • CHADIMA, M. Služební kázeň státního zaměstnance – povinnosti vyplývající ze služebních předpisů. Právní rozhledy, 2022, č. 15-16.
 • CHADIMA, M., BOHADLO, D. Veřejný pořádek a bezpečnost. In: Příručka pro člena zastupitelstva obce po volbách v roce 2022.
 • CHADIMA, M. Veřejný disciplinární delikt a (ne)aplikovatelnost zásady non bis in idem se zaměřením na státní zaměstnance. Právní rozhledy, 2020, č. 9.
 • CHADIMA, M. Soudní přezkum výtky ukládané dle zákona o státní službě. Správní právo, 2020, č. 4.
 • CHADIMA, M.; KADEČKA, S. Správní rozhodnutí. In: Kliková, A. a kol. Správní řád. 2. aktualizované vydání. 2017.

 • CHADIMA, M. Kárné řízení ve věcech státních zaměstnanců – lze aplikovat čl. 6 EÚLP? Časopis pro právní vědu a praxi, 2015, č. 4.

 • CHADIMA, M. Přísedící: zbytečný relikt, nebo nezbytná součást české justice? Sborník z konference Dny práva 2014.

verca_portret_small_oříznutý

Veronika Svobodová (Bögöšová)

zakladatel, advokát

svobodova@akchadima.cz

Po úspěšném absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Veronika pracovala mnoho let jako firemní právník. Nasbírala zde četné zkušenosti z oblasti správy pohledávek, pracovního a obchodního práva, ale i praktický způsob uvažování, který je nezbytný nejen pro výkon advokacie – teoretické právní znalosti musí být využívány s ohledem skutečný svět kolem nás.  Baví ji komunikace s klienty a hledání řešení komplikovaných právních případů.

Veronika se dlouhodobě zabývá právem veřejných zakázek, kterým se věnuje již více jak 10 let. Za tu dobu řešila různé zakázky, od jednoduchých administrací až po složité případy výstavby objektů za stovky milionů korun.

Po úspěšném složení advokátních zkoušek radí klientům zejména v oblasti závazkového práva, realit, veřejných zakázek a práva duševního vlastnictví jak v Praze, tak v Brně.

O veřejných zakázkách píše a přednáší, a současně aktivně administruje výběrová a zadávací řízení.

Veřejné zakázky (zvlášť ty dotované z EU fondů) bývají někdy oříšek … musíte ho však umět rozlousknout.

Publikační činnost:

 • PRUDILOVÁ, Monika, SVOBODOVÁ, Veronika. Veřejné zakázky. In: KOLEKTIV AUTORŮ. Příručka pro člena zastupitelstva obce po volbách v roce 2018. 2018. 
 • SVOBODOVÁ, Veronika. Elektronizace veřejných zakázek stále vyvolává řadu dotazů. Informační servis, roč. 26, č. 5, s. 21 – 22.
 • SVOBODOVÁ, Veronika. Elektronická komunikace u veřejných zakázek. Informační servis, roč. 26, č. 3, s. 25.
 • SVOBODOVÁ, Veronika. 11 otázek k elektronizaci. In: platforma NZVZ [online]. 24. 09. 2018 [vid. 2018-11-04]. Dostupné z: http://nzvz.cz/2018/09/24/11-otazek-k-elektronizaci/
 • SVOBODOVÁ, Veronika, ŠEVČÍKOVÁ, Jana. Prokazování skutečných majitelů v zadávacích řízeních a změny od 1. 1. 2018. In: platforma NZVZ [online]. 22. 01. 2018 [vid. 2018-11-04]. Dostupné z: http://nzvz.cz/2018/01/22/skutecny-majitel-v-zakazkach-od-1-1-2018/
 • SVOBODOVÁ, Veronika, ŠEVČÍKOVÁ, Jana. Vícepráce u vzmr dle zákona?. In: platforma NZVZ [online]. 06. 12. 2017 [vid. 2018-11-04]. Dostupné z: http://nzvz.cz/2017/12/06/viceprace-u-vzmr-dle-zakona/
 • SVOBODOVÁ, Veronika. Registr smluv v praxi a jeho problematické aspekty. In: platforma NZVZ [online]. 22. 08. 2017 [vid. 2018-11-04]. Dostupné z: http://nzvz.cz/2017/08/22/registr-smluv-v-praxi-a-jeho-problematicke-aspekty/